Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi o‘z ishini davom ettirmoqda. Tashkilotchilar: Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, Raqamli transformatsiya markazi (RTM) Toshkent shahar hokimligi ko‘magida. Yarmarka 15-dekabrgacha davom etadi.
Butun respublikamizdan 4 700 ga yaqin sanoat korxonalari va 6 mingdan ortiq mahsulotlar namoyish etilmoqda.
Ishchi guruh taqdimot stendlari doirasida taqdim etilgan korxonalar salohiyati bilan tanishib chiqishdi hamda tadbirkorlar bilan muloqot qilishdi.
Sanoat yarmarkasi doirasida konchilik, neft-gaz, to‘qimachilik, elektrotexnika va zargarlik yo‘nalishlari bo‘yicha bir qator taqdimotlar o‘tkazilmoqda.

Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка в "Узэкспомарказ" продолжается. Организаторы: Министерство инвестиций, промышленности и торговли, Центр цифровой трансформации (ЦЦТ) при поддержке хокимията города Ташкента. Ярмарка продолжится до 15 декабря включительно.
Четыре павильона, порядка 4700 промышленных предприятий со всей страны и более 6000 наименований продукции.
Рабочая группа ознакомились с потенциалом предприятий, представленным в рамках презентационных стендов, и пообщались с предпринимателями.
В рамках промышленной ярмарки проводятся ряд презентаций по горнодобывающей, нефтегазовой, текстильной, электротехнической промышленности и ювелирному делу.