16-17-iyun kunlari Farg‘ona viloyatida Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, viloyat hokimligi va Raqamli transformatsiya markazi tomonidan tashkil etilgan navbatdagi hududiy tarmoqlararo sanoat yarmarkasi bo‘lib o‘tdi.
Ko‘rgazma ekspozitsiyalarining Farg‘ona viloyati Farg‘ona shahrida “Olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayorlash markazi” binosida umumiy maydoni 3 ming m.kv.ni tashkil etilishi hisobiga 1 521 ta (113 ta tarmoq korxona va 1 408 hududiy korxona) tadbirkorlik subyektlari ishtirok etib, jami 275 ishlab chiqarish korxonasi o‘z stendlarida 1 990 turdagi mahsulotlarni namoyish etilishi taʼminlandi.
Yarmarkada To‘qimachilik va ipakni qayta ishlash, charm-poyabzal, mebelsozlik, neft va gaz, kimyo sanoati, qurilish materiallari, elektrotexnika sanoati, avtomobilsozlik sohasida ishlab chiqarishni o‘zlashtirgan korxonalar ishtirok etishdi.
Yarmarka yakuni bo‘yicha qiymati 226,3 mlrd so‘mlik sanoat kooperatsiyasi doirasida 648 ta shartnomalar tuzilishi taʼminlandi.
Shuningdek, Hududiy tarmoqlararo sanoat yarmarkasi doirasida import o‘rnini bosuvchi mahsulotlarni o‘zlashtirish bo‘yicha o‘zaro hamkorlik qilish yuzasidan umumiy qiymati 14 mlrd so‘mlik 32 ta memorandumlar imzolandi.
Yarmarka davomida “Uzkimyosanoat” AJ, “O‘zeltexsanoat”, “O‘zto‘qimachilik” uyushmasi, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi va Raqamli transformatsiya markazi. tomonidan 6 ta mavzuli taqdimotlar o'tkazildi.

On June 16-17, the next regional inter-industry fair was held in the Fergana region, organized by the Ministry of investment, industry and trade, the Digital Transformation Center in its system and the Regional Municipality.
The total area of the exhibition Expositions in the building of the “Olympic and Paralympic sports training center” in the city of Fergana, Fergana region is 3 thousand m.kv.ni due to the establishment, 1,521 business entities (113 Network Enterprises and 1,408 regional enterprises) were involved, and a total of 275 production enterprises were provided to display 1,990 types of products at their stands.
The Fair was attended by enterprises that have mastered the production of Textiles and Silk processing, leather-shoes, furniture manufacturing, oil and gas, chemical industry, building materials, electrical engineering industry, automotive industry.
At the end of the fair, 648 contracts were concluded within the framework of the industrial cooperation with a value of 226.3 billion soums.
Also, within the framework of the regional inter-sectoral industry fair, 32 memoranda were signed on cooperation on the development of import substitutions with a total cost of 14 billion soums.
During the fair, JSC “Uzkimyosanoat”, "Uzeltexsanoat”, Association "Entrepreneurship", Ministry of Higher Education, Science and innovation and Center for digital transformation. 6 thematic presentations were made by.