Bugun, 4 avgust kuni Toshkent viloyatining Chirchiq shahri “Chirchiq kimyo-industrial texnoparki” yopiq maneji binosida O‘zbekiston Respublikasi Investisiyalar va tashqi savdo vazirligi, Toshkent viloyati hokimligi hamda Raqamli transformasiya markazi bilan hamkorlikda tashkil etilgan hududiy tarmoqlararo sanoat yarmarkasi o‘z ishini boshladi.
Unda metallurgiya, kimyo sanoati, elektr energiyasi, elektr texnika mahsulotlari, qurilish materiallari ishlab chiqarish hamda qishloq xo‘jaligi texnikasi namoyish etiladi.
Yarmarka ishida 1200 dan ortiq, jumladan, 180 ta tarmoq va 1000 ta hududiy ishlab chiqarish korxonasi 1600 ortiq turdagi mahsulotlari bilan ishtirok etadi.

Today, on August 4, in Chirchik, Tashkent region, in the building of the closed arena of the Chirchik Chemical Industrial Technopark, a regional intersectoral industrial fair organized by the Ministry of Investment and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan jointly with the khokimiyat of the Tashkent region and the Center for Digital Transformation began its work.
The products of the metallurgical, chemical industry, electric power industry, electrical engineering, production of building materials and agricultural machinery will be presented at the fair.
More than 1,200, including 180 industry and 1,000 regional manufacturing enterprises with 1,600 products, will take part in the fair.