Bugun, 4 avgust kuni Toshkent viloyatining Chirchiq shahri “Chirchiq kimyo-industrial texnoparki” yopiq maneji binosida O‘zbekiston Respublikasi Investisiyalar va tashqi savdo vazirligi, Toshkent viloyati hokimligi hamda Raqamli transformasiya markazi bilan hamkorlikda tashkil etilgan hududiy tarmoqlararo sanoat yarmarkasi o‘z ishini boshladi.
Unda metallurgiya, kimyo sanoati, elektr energiyasi, elektr texnika mahsulotlari, qurilish materiallari ishlab chiqarish hamda qishloq xo‘jaligi texnikasi namoyish etiladi.
Yarmarka ishida 1200 dan ortiq, jumladan, 180 ta tarmoq va 1000 ta hududiy ishlab chiqarish korxonasi 1600 ortiq turdagi mahsulotlari bilan ishtirok etadi.

Сегодня, 4 августа в г. Чирчике Ташкентской области в здании закрытого манежа «Чирчикского химико-индустриального технопарка» начала свою работу региональная межотраслевая промышленная ярмарка, организованная Министерством инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан совместно с хокимиятом Ташкентской области и Центром цифровой трансформации.
На ярмарке будут представлены продукции металлургической, химической промышленности, электроэнергетики, электротехники, производство строительных материалов и сельскохозяйственной техники.
В работе ярмарки примут участие более 1200, в т.ч. 180 отраслевых и 1000 региональных производственных предприятий с 1600 продукциями.