O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi, Toshkent shahar hokimligi va Raqamli transformatsiya markazi mahalliy ishlab chiqaruvchilarni joriy yilning 14-18-noyabr kunlari “O‘zekspomarkaz” milliy ko‘rgazmalar markazida o‘tkaziladigan Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasiga taklif etadi.
Yarmarka respublikaning yirik sanoat tashkilotlari bilan mahalliy sanoat korxonalari o‘rtasida ishlab chiqarish kooperatsiyasini yanada kengaytirishga qaratilgan. Mazkur yarmarkada import bo‘yicha yirik tarmoq korxonalari tomonidan xarid qilingan import o‘rnini bosuvchi mahsulotlarning namoyishi ham tashkil etiladi. Bu, o‘z navbatida, mahalliy sanoat korxonalari uchun import o‘rnini bosuvchi mahsulotlarni ishlab chiqarish hisobiga o‘z faoliyat sohasini yanada kengaytirish, raqobatbardosh sanoat mahsulotlari nomenklaturasini oshirish uchun yangi biznes-g‘oyalarni shakllantirish imkonini beradi.

The Ministry of Investment and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan, the khokimiyat of Tashkent city and the Center for Digital Transformation invite local manufacturers to the Republican Intersectoral Industrial Fair, which will be held on November 14-18 this year at the national exhibition center Uzexpocenter.
The fair is aimed at expanding intersectoral industrial cooperation between the largest industrial organizations of the republic and local industrial enterprises. An exhibition of import-substituting products purchased by large network import enterprises will be organized at this fair. This, in turn, will allow domestic industrial enterprises to further expand their field of activity by producing import-substituting products, and form new business ideas to increase the range of competitive industrial products.